Сирне фондю

Більше рецептів в розділі Закуски.

Сирне фондю

Відомо чимало переказів про фондю. Відповідно до одного з них, це блюдо з'явилося в Швейцарії. Коротаючи довгі зими, сільські жителі придумали, як урізноманітнити свій скромний стіл, коли із запасів залишалися лише сир, хліб і вино. Швейцарці стали розігрівати в горщику вино, опускати туди підсохлі скоринки сиру, а потім вмочати в розігріту винно-сирну суміш скибочки хліба. Виходило і смачно, і святково. Йшов час, і це блюдо селянської кухні потрапило на столи аристократів, для яких його стали готувати з кращих сортів сиру і вина. Тоді ж стали формуватися правила етикету, відповідно до яких це блюдо стали їсти. Втім, деякі кулінари приписують відкриття цього блюда не швейцарцям, а монголам і китайцям. На винахід фондю можуть претендувати і французи. Навіть саме це слово походить від французького «розплавляти». Як би то не було, схожі страви є і в китайській, і у французькій кухнях, причому способи їх приготування трохи відрізняються.

Інгредієнти на 4 порції
сир грюйер 150 г
сир емменталь 150 г
вино біле сухе 150 г
горілка вишнева 20 г
крохмаль картопляний або кукурудзяний 1 ч. ложка
часник 2 зубчики
мускатний горіх тертий 1 щіпка
багет або хліб зерновий черствий 1 шт.

Приготування:
Зубчики часнику розріжте навпіл, натріть ними стінки і дно каструлі для фондю.

Сир натріть на тертці і покладіть в каструлю. Влийте в каструлю вино, що залишилося і вишневу горілку.

Постійно помішуючи, доведіть суміш на плиті до кипіння. Влийте розведений 2 столовими ложками вина крохмаль і варіть суміш 1 хвилину.

Переставте каструлю на горілку, додайте мускатний горіх і перемішайте.

Багет або хліб наріжте кубиками і викладіть на блюдо.

Шматочки хліба по одному наколюйте на спеціальну вилку для фондю і опускайте в сирну суміш, при цьому перемішуючи її. Їжте прямо з вилки.