Дріждове слойоне тісто

Більше рецептів в розділі Тісто, коржі.

Інгредієнти на 600 г тіста:

борошно - 2 склянки,

цукровий пісок - 4 чайні ложки,

яйця - 1-2 штуки,

дріжджі - 10 г,

вода або молоко - 100 г,

масло вершкове або маргарин для прошарку - 40-200 г,

сіль - 1/4 чайної ложки,

ванілін.

Приготування:

При виготовленні тіста застосовують два способи розпушування тіста: за допомогою вуглекислого газу, утвореного дріжджами, і створення шаруватості за допомогою жирів. Тісто готують опарним або безопарним способом середньої густини. Після бродіння тісто, має температуру близько 30 °С, охолоджують до 20-22 °С, а масло або маргарин повинні мати таку ж температуру.

В охолодженому тесті масло не розтоплюється і не проникає в шари тіста, а утворює пластичні шари між тістом, що забезпечує хороше розпушення і полегшує виготовлення і формування виробів.

Якщо за рецептурою у виріб входить велика кількість цукрового піску, то частину його кладуть при замісі тіста, а частина з'єднують з маслом.

Підготовлене масло для шарування має бути однорідним і без грудок. Охолоджене тісто розкачують у пласт товщиною 1-2 см, частину пласта покривають розім'ятим маслом або маргарином. Пласт складають втричі так, щоб вийшло два шари масла і три шари тіста. Закатку посипають борошном і розгортають у пласт товщиною 1-1,5 см, а потім поверхню тіста очищають від борошна і складають вчетверо. Таким чином, в тісті буде вісім шарів масла.

Знову розкачують пласт тіста, складають його вдвічі, втричі або вчетверо, в результаті чого утворюється пласт тіста з 16, 24 або 32 шарами масла. При подальшій розкатці тонкі шари тіста і пласти масла можуть розірватися, і шаруватість тіста погіршується. Крім цього, шари масла будуть настільки тонкими, що після випічки не буде помітна шаруватість.

Шарування і оброблення тіста роблять при температурі 20-22 °С. Якщо температура в приміщенні більш висока, то тісто періодично охолоджують, при цьому стежать, щоб масло не затверділо. Після оброблення вироби настоюють 10 -15 хвилин при температурі 25-28 °С. Випікають при температурі 210-220 °С.