Кава по-турецьки

Більше рецептів в розділі Кава, чай, шоколад.

Кава по-турецьки

Чорна кава - один із символів Туреччини. Це і своєрідний знак східної гостинності. Турецька приказка говорить, що чашка кави - ​​шлях до сорока років дружби. До Туреччини кава потрапила в XVI столітті з Сирії. Згодом кава стала не просто улюбленим напоєм, але і неодмінним елементом способу життя.

Інгредієнти на 2 порції:
кава дрібного помелу 2 ч. ложки
вода 300 г
сіль 2 щіпки
цукор

Приготування:
У джезву насипте каву, цукор і сіль, перемішайте, залийте холодною водою і поставте на слабкий вогонь. (Якщо є можливість, краще встановити джезву не на вогонь, а на розпечений пісок.)

Як тільки почне підніматися густа піна, зніміть джезву з вогню, потім зразу ж поставте на вогонь і знову дайте піднятися піні. Чим більшу кількість разів ви повторите цю операцію, тим щільніше буде піна.

При подачі чайною ложкою зніміть піну, перелийте каву з джезви в чашки, зверху викладіть піну. Окремо подайте холодну воду. Якщо необхідно отримати каву без піни, додайте невеликий кубик льоду або трохи холодної води, витримайте каву 1-2 хвилини.

Готувати каву по-турецьки можна і іншими способами. Наприклад, можна довести воду до кипіння і після цього всипати в неї каву і цукор.