Як легше перенести спеку

Більше рецептів в розділі Корисне для господині.

Як легше перенести спеку

Намагайтеся не виходити на вулицю в найспекотніший час доби - з 12 до 16 годин.

Носіть одяг світлих відтінків з натуральних матеріалів - льону, бавовни. Синтетичний одяг, що обтягує тіло, порушує теплообмін, і носити його в спекотні дні не рекомендується. Виходячи на вулицю, надягайте головні убори - панами або кепки.

Якщо ви працюєте, намагайтеся частіше (через кожні 1,5-2 години) робити перерви, хоча б невеликі.

Слідкуйте за температурою кондиціонерів. Вважається оптимальним, якщо вони встановлені на 20-22 °С, але не нижче, інакше через контраст температур на вулиці і в приміщенні ви ризикуєте застудитися.

Часто збризкуйте обличчя холодною водою, періодично змочуйте нею руки.

Часто приймайте душ. Перед сном краще приймати прохолодний, контрастний душ або ванну з відварами трав - ромашки, звіробою, календули.

Щоб уникнути зневоднення, носіть з собою пляшку з мінеральною водою або чаєм. Пийте фруктові і ягідні компоти, соки, що мають кислуватий смак. Але занадто захоплюватися напоями не варто, адже велика кількість рідини підвищує навантаження на серце, нирки та інші органи, до того ж разом з рідиною з організму виводяться мінеральні речовини.

Відмовтеся в ці дні від міцного спиртного і міцної кави, які дають підвищене навантаження на організм. Не пийте занадто холодну воду, інакше ви ризикуєте застудитися.

Щоб легше переносити спеку, відмовтеся від жирних, смажених, копчених страв і продуктів, замість жирних сортів м'яса і риби включайте в меню пісні. Віддайте перевагу легким низькокалорійним стравам з овочів, фруктів, ягід і зелені. Намагайтеся менше підсолювати їжу, так як сіль підвищує артеріальний тиск.