Аперитиви - які найкраще подавати

Більше рецептів в розділі Корисне для господині.

Призначення аперитивів, які подають до їжі - підняти у гостей настрій і викликати апетит.

Аперитиви бувають трьох видів: одинарні, комбіновані і змішані. Одинарний складається тільки з одного напою (наприклад, це може бути вермут), комбінований являє собою кілька напоїв, які подають одночасно (наприклад, сік і вино), а змішаний - суміш різних напоїв - коктейль (наприклад, вермут з льодом в поєднанні з фруктовим соком або газованою водою).

В якості аперитивів можна подати безалкогольні напої (мінеральну воду, содову, а також соки: з цитрусових, граната, томатів, несолодких сортів винограду та ін.) А з градусних напоїв зазвичай пропонують абсент, вермут, шампанське, портвейн, херес, пиво. Втім, багато що залежить від тематики самого свята. На званому обіді можна запропонувати гостям горілку, віскі, коньяк, джин, гіркі настоянки, на святковій вечері - елітні міцні вина і гіркі настоянки.

У будь-якому випадку буде достатньо одного келиха або чарки невеликого розміру, адже аперитив - свого роду запрошення до свята, який повинен пройти вдало. Так, десертні вина подають в мадерних чарках (75 мл), які наповнюють максимум на 2/3, столові - в рейнвейних (100 мл) і лафітних (125 мл), міцні напої - в чарках ємністю 35-50 мл.

Для змішаних напоїв, які зазвичай подають з соломинкою, підійдуть келихи для коктейлів. Аперитиви ставлять на невеликі підноси, покриті серветками. До цих напоїв можна подати маслини, скибочки лимона, сиру, нарізані шматочками фрукти і горіхи.